środa, 28 sierpnia 2013
PRZEPROWADZKA

 Właśnie przetestowałam dodawanie zdjęć na bloggerze i podjęłam decyzję o przeprowadzce - tak więc zapraszam.

 

http://zapiskimrowki.blogspot.com/

17:49, iwa1406
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Święta minęły a ja dopiero skończyłam jajo. No trudno, zawiśnie na następny rok. Teraz wyciągnęłam "Nasturcje w wazonie" na podmalowanym tle. Stojak pozwali go tak nie wygnieść więc mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie. Bo jak się wybrudzi to wyprać się nie da. A oto jajo w całej okazałości

SAL Wielkanocny

10:49, iwa1406
Link Komentarze (2) »
wtorek, 19 marca 2013
Monotematycznie - Wielkanoc i jaja

W weekend w galerii "Przy fabryczce" był kolejny kiermasz świąteczny. Niestety zepsuli to co było fajne. Przeniesiono imprezę do innej sali i skutek był taki, że było ciasno i niewygodnie. Przejścia między stołami przewidziano dla osób w rozmiarze 34 i to w letnich ubraniach, a nie zimowych kurtkach. Nie mówiąc o mijaniu się. generalnie nie sprzyjało to ani zakupom ani tym bardziej rozmowom. Na ogół spędzałam na kiermaszu parę godzin bo spotykałam tam dziewczyny, z którymi gdzie indziej się nie widywałam. Skutek - spędziłam tam 40 minut, kupiłam słoik miodu i przytulankę dla Krzysia. I uciekłam do domu.

No i skończyłam jeszcze jedno jajo. Już chyba ostatnie

13:55, iwa1406
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 14 marca 2013
Nowe jajo

Oto nowe jajo - pięknie wygląda w porannym słońcu

kolorowe jajo

gorzej w słońcu wyszedł haft, ale jedna strona wstążki wreszcie skończona

08:14, iwa1406
Link Dodaj komentarz »
sobota, 09 marca 2013
Święta tuż tuż

Jajko będzie chyba gotowe za rok, he, he. Kompletnie nie mam czasu. A jak mam to zamiast jajko wyszywać to robię steropianowe, takie szybkie. Przynajmniej coś na te święta będzie nowego.

jajka ozdobne

Planuję jeszcze jedno większe, niebieskie z granatowymi oczkami, będzie świetnie wyglądało w mojej łazience. A także kolorowe, bez cekinów.

A to nieszczęsne jajo krzyżykowe. Wstążki przybyło, ale do końca daleko.

11:58, iwa1406
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 04 marca 2013
Haft koralikami

Wiedziałam, że coś takiego istnieje, ale bardziej jako dodatek lub biżuteria. Ale obrazy? W piątek była u mnie znajoma, która pochodzi z Ukrainy. Wie o moich poczynaniach z kanwą więc przywiozła mi coś do pokazania. Jedna z jej koleżanek przywozi sobie zestawy do haftowania koralikami. Podobne do tych, które u nas są do krzyżyków. Ten, który oglądałam jest niewielki, ale podoba mi się to, że nie jest na kanwie tylko na jakimś gładkim materiale. Podobno są też dużo większe i bardziej skomplikowane wzory np. ikony gdzie tylko twarz jest namalowana a reszta z koralików. Pytałam w naszej pasmanterii gdzie mają dosłownie wszystko dla rękodzielniczek, ale o tym nie słyszeli. Mają popytać. Chyba będzie nowa zajawka :)

haft koralikowy

haft koralikowy

11:52, iwa1406
Link Komentarze (3) »
środa, 13 lutego 2013
Ferie, ferie ...

i po feriach. Udały się jak nigdy. Polecam podczas urlopu zmianę miejsca pobytu. I formy jeśli się da. My pojechaliśmy najpierw do Karpacza na 4 dni. Moczyliśmy się w basenach, chłopaki byli na nartach i było super. Na więcej kasy nie styknęło. A potem tradycyjnie ruszyliśmy do Polanicy do siostry męża. Przez tą zmianę mam wrażenie jakbym w pracy z miesiąc nie była. Nawet zatęskniłam za domem. Wróciłam z paroma pomysłami i już bym je wdrożyła.

Haftów za bardzo nie pogoniłam. Pejzażu nawet nie wyjęłam z torby, zaczęłam tylko madame. Niewiele tego.

madame wiosenna

Skonczyłam też metryczkę. Maja jest zgłoszona więc już zmiany nie będzie. Tylko nie mogę znaleźć takiej samej ramki do oprawienia. Strasznie pognieciona bo dopiero zdjęta z tamborka.

różówa metryczka

08:15, iwa1406
Link Komentarze (1) »
piątek, 25 stycznia 2013
Nareszcie ferie

Jutro wyjeżdżamy. Oczywiście zabieram hafty. Liczba mnoga bo biorę zaczęty dawno pejzaż i nową Madame - wiosenną. Jajko zostaje na stojaku bo jest haftowany cieniowaną nitką i staram się robić go symetrycznie. Póki nie miałam stojaka męczyłam się na małym taborku, teraz już nie mam na to ochoty.Trochę go przybyło, ale wstążka jest wybitnie nudna.


piątek, 18 stycznia 2013
Kolejne UFO

czyli wyciągnęłam kolejne nieskończone. Tym razem jajo wielkanocne. Miało być na poprzednie święta, może zdążę na te. Wyjeżdżam na dwa tygodnie na ferie. Nie wiem czy tym razem będę miała czas, ale coś ze sobą zabieram. tylko jeszcze nie wiem co....

20:50, iwa1406
Link Dodaj komentarz »
sobota, 12 stycznia 2013
Metryczka skończona

Brakuje tylko imienia i daty, ale na to poczekamy do lutego. Bardzo przyjemnie się ją hafciło, ale niebieska jest chyba ładniejsza. Jak myślicie?

a tu jeszcze raz niebieska

21:08, iwa1406
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9